SOSYAL GÜVENLİK UZMANLARI DERNEĞİ

Sosyal Güvenlik Temel Eğitimi Tamamlandı

 

Sosyal Güvenlik Uzmanları tarafından 3 grup halinde verilen eğitimlere 66 Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı katıldı. Eğitimler, 6-7 Şubat tarihlerinde Kısa Vadeli Sigortalar ve Uzun Vadeli Sigortalar konuları ile devam edecek.

 

Kurum Başkan Yardımcısı Sayın Yadigar GÖKALP İLHAN Sosyal Güvenlik Temel Eğitimini İzledi

 

Sosyal Güvenlik Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen Sosyal Güvenlik Temel Eğitimi, Kurum Başkan Yardımcısı Sayın Yadigar GÖKALP İLHAN, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Sayın Namık KAYA ve Kurum Başkanı Danışmanı Sayın Ahmet ARAS’ ın değerli katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Eğitim hakkında kısa bir bilgi aldıktan sonra eğitimin son bölümünü izleyen Sayın Yadigar GÖKALP ve Sayın Namık KAYA, eğitimi, “arkadaşlar güzel bir iş yapmışlar” ifadeleriyle değerlendirdi. Sayın Namık KAYA, zaman zaman sorduğu sorularla eğitime katkıda bulundu. Eğitimin sonunda katılımcılarla bir süre sohbet eden Sayın GÖKALP ve Sayın KAYA, eğitimden duydukları memnuniyeti tekrar dile getirerek ve başarılar dileyerek eğitim salonundan ayrıldı. 

 

Sosyal Güvenlik Temel Eğimine 4. Hafta eğitimleri yurt dışı hizmetler ve genel sağlık sigortası mevzuatı ile devam edildi.

 

Balgat’ta eğitim alan gruba Kurum Strateji Geliştirme Başkanı SayınAhmet AÇIKGÖZ ziyarette bulundu. Böyle eğitimlerin sürekli devam etmesi gerektiğini vurgulayan Sayın AÇIKGÖZ Balgat’ta eğitim veren eğiticiler; Sosyal Güvenlik Uzmanları Arzu Zübeyde BİLGİ veİsmail GÜLER'e de plaketlerini takdim etti.

 

4. Hafta Çarşamba günü eğitimi Kızılay’da Yurt Dışı Hizmetler Daire Başkanı Sayın Gökhan TUNA’ nın katılımlarıyla gerçekleşti. Eğitim süresince çeşitli konularda eğitim veren eğiticiler; Sosyal Güvenlik Uzmanları Mustafa YARGI ve Abdulkadir KULU' ya plaketlerini verdikten sonra Yurt dışı hizmetler mevzuatı konusunda sunum yapan Sayın TUNA sunumunun ardından bu tür eğitimlerin meslek bilincinin gelişmesinde ve uzman/uzman yardımcıları arasındaki iletişimin artmasına büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

 

Kızılay’da Perşembe günü düzenlenen eğitime Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Cevdet CEYLAN teşrif etti. Eğitici Sosyal Güvenlik Uzmanları Melek Çöl ÇELİK, Nilüfer ATMACA ve Gülen Seda İMAMOĞLU' na   plaketlerini takdim eden Sayın CEYLAN eğitim hakkında kısa bir bilgi aldıktan sonra arkadaşların kendi istekleriyle eğitime katılmalarının sevindirici olduğunu ifade ederek eğitimin düzenlenmesinde emeği geçen arkadaşları tebrik etti. Ayrıca Sayın CEYLAN, kendisinden herhangi bir talebin olması durumunda her zaman destek olabileceğini söyledi. Eğitim, sonrasında Yurt Dışı Hizmetler Daire Başkanı Sayın Gökhan TUNA'nın sunumlarıyla devam etti.

 

Böylece Sosyal Güvenlik Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen Sosyal Güvenlik Temel Eğitimi tamamlamış oldu.